Ödeme Yöntemlerinde Güvenilirlik

Ödeme Yöntemlerinde Güvenilirlik, Kapıdan Ticaret şirketimizin en hassas olduğu konulardan biridir. E-ticaret sitelerinin sunmuş oldukları pek çok ayrıcalık ve avantajlar bulunmaktadır. Bu ayrıcalıklar içerisinde ödeme yöntemlerinin de önemli bir konu olarak yer aldığını söylemek mümkündür.

Her geçen gün daha fazla kişi alışveriş deneyimini online e-ticaret siteleri üzerinden gerçekleştirmektedirler. Ancak pek çok kişi ödeme yöntemleri ile ilgili de endişe duymaktadır.

Kapıdan Ticaret ailesi olarak bizler sitemiz üzerinden geliştirdiğimiz güvenli ödeme yöntemleri ile sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz. Ödeme yöntemlerinde güvenilirlik için dilerseniz kapıda ödeme seçeneğimizi tercih edebilirsiniz.

E-Ticarette En Çok Kullanılan Güvenli Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

E-ticaret şirketlerinin pek çoğu farklı ödeme yöntemlerini tercih ederek online alışveriş deneyimi sunmaktadır. En çok tercih edilen e-ticaret güvenli ödeme yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

Kredi Kartı İle Ödeme

Online alışveriş dendiği zaman akla ilk olarak gelen ödeme yöntemlerinden biri kredi kartı ile ödemedir. En fazla tercih edilen ödeme yöntemi olarak bilinen kredi kartı ile ödeme pek çok kolaylık ve avantaj sunmaktadır. Öncelikli olarak anlaşmalı olan bankalar aracılığı ile taksit yaptırma ayrıcalığı yaşayabilirsiniz.

Bununla birlikte yine anlaşmalı bankalar aracılığı ile puan kazanabilirsiniz. Bu açıdan değerlendirildiği zaman kredi kartı ile online alışveriş ödeme yöntem oldukça avantajlı olabilmektedir. Ancak güvenilir bir e-ticaret sitesinin kredi kartı ile alışveriş avantajı sunabilmesi için SSL güvenlik sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

Sanal Kredi Kartı İle Ödeme

Son dönemlerin en popüler online alışveriş ödeme yöntemleri içerisinde sanal kredi kartı ile ödeme yöntemi yer almaktadır. Güvenlik açısından çok daha güvenli bir yöntem olduğu bilinmektedir. Sanal kredi kartları sadece siz değerli müşterilerimizin tanımlamış oldukları limit çerçevesinde alışveriş yapabilmenizi sağlar. Bunun yanı sıra sanal kredi kartları gerçek kredi kartlarınız ile bağlantılı olmasının yanı sıra alışveriş limiti sizler belirlersiniz.

Kredi kartı bilgilerinizi alışveriş yaparken paylaşmaktan çekince duyuyor ve limit ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız seçiminizi sanal kredi kartı çeşitlerinden yana kullanabilirsiniz.

EFT Yöntemi İle Ödeme

E-ticaret sektörü içerisinde en popüler ödeme yöntemleri arasında EFT ile ödeme yöntemi de yer almaktadır. Sadece bankalar arası havale işlemi ile gerçekleştireceğiniz EFT ile ödeme son derece güvenlidir.

Hemen ödemeniz gereken tutarı karşı tarafın hesap bilgilerine transfer edebilirsiniz. EFT ile online alışveriş yönteminin diğer seçeneklere göre daha fazla tercih edilmesinin nedeni ise daha güvenli olmasıdır.

Havale İle Ödeme

Yine EFT ile ödeme yöntemiyle benzerlik taşıyan havale ile ödeme yöntemi de hesaplar arası ücret havalesi ile gerçekleşmektedir. Kısa sürede EFT ve havale yaparak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Kapıda Ödeme

Özellikle hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok tercih edilen ödeme yöntemi olarak kapıda ödeme tercih edilmektedir. Ürün teslimi sırasında kapıda ödeme yöntemini gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kapıda dilerseniz nakit dilerseniz de kredi kartı ile ödeme yapma avantajına sahip olabilirsiniz.